Здібні учні










НАШИМ ЗЕМЛЯКАМ – ВАСИЛІВЦЯМ, ЯКІ ТВОРИЛИ ПЕРЕМОГУ – 68 – РІЧЧЮ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ «ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ».


  Здорик Нікіта

Учень 7 – А класу

Василівської ЗОШ №1

Кореспондент газети «Шкільний вісник»

03.04.13    

         9 травня 2013 року  ми відзначаємо 68 -у річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні. З цієї нагоди  учні 7 – А класу взяли напрямок  на активізацію патріотично – виховної роботи, усвідомлюючи необхідність пріоритетності такої роботи,не зменшуючи уваги до навчального процесу. Це дало можливість учням самореалізуватися , віднайти справу за інтересом.  Учнівський колектив класу чітко розуміє,що майбутнє не можливе без знання історичного минулого країни, свого краю.
         Проведення роботи планувалося в декілька етапів.
         На першому етапі у 2012 році проводилася підготовча робота. Визначивши основні напрями  з вивчення героїчного минулого наших земляків, в першу чергу ми прийняли рішення змістовно поповнити теоретичну базу. Незважаючи на те ,що певні знання з історії рідного краю часів Великої Вітчизняної війни були здобуті частково раніше, цікавлячись цією темою, ми дізналися ще більше.
     Ми відвідали історико – архітектурний  музей – заповідник «Садиба Попова». Як волонтери поспілкувалися з членами ради районної організації ветеранів. Особливу увагу приділили вивченню  історії подвигу нашого земляка Кириченко Феодосія Петровича. Він був командиром  застави № 4 86-го Августовського прикордонного загону.  Застава старшого  лейтенанта. Кириченка першою прийняла напад ворога і трималася до останнього патрона  Наш земляк загинув  на 10-й годині війни, з честю і до кінця виконавши свій обов'язок — захищати рідну землю. За проявлені мужність і само­відданість у 1961 р. Урядом Білорусь­кої РСР до присвоєння високого зван­ня Герой Радянського Союзу було представлено Ф.П. Кириченка та на­чальника 10-ї застави, яка також вся загинула, протримавшись 9 годин, В.М. Усова. Але у Москві звання Ге­роя присвоїли лише Усову, а Кири­ченка залишили взагалі без нагород, мотивуючи це тим, що немає докумен­тальних підтверджень його смерті. Та подвиг героїв 4-ї застави лишився у па­м'яті людей. Населення Гродненщини шанує героїв. Іменем Ф.П. Кириченка названа прикордонна застава № 2 Гродненського прикордонного загону.
         Про подвиг командира застави № 4 в районі Гродно,яка першою постала на шляху фашистів в червні 1941 року розповідала Макеєва Іраїда Юхимівна,яка у свої 80 років підготувала до публікації книги, що містять розповіді про правду,трагедію і героїзм перших боїв на гродненській землі. Це : «Отцы и дети из 41 – го» та  за зібраними матеріалами книга Петра Капустинського  «На границе тишина».
         Спілкуючись із представниками районної ради ветеранів ми дізналися , що у 2004 році ,на день визволення Василівщини від фашистських загарбників, делегація ветеранів із Білорусі на чолі з Макеєвою І.Ю. побувала у Василівському         районі. У складі делегації перебував заслужений прикордонник Білорусі Григорій Обєлєвський. Історія Гродненської прикордонної застави – це хвилюючий часопис героїчних подвигів воїнів в зелених кашкетах.  Автору книги «На границе тишина» Петру Капустинському  це близьке  і зрозуміле, тому  що він свого часу служив у Гродненському прикордонному загоні.

         Зацікавило нас і те , що у 2004 році на прикордонній заставі було відкрито пам’ятник Кириченку В.П.  На це свято запрошувались ветерани Василівщини , а також діти – волонтери.  Наступний етап нашої роботи з’явився сам – собою. Ми знайшли адресу за якою відбувалося листування між Гродненцями та Василівцями і вирішили відновити спілкування. Тиждень тому відправили свій перший лист.  А чи надійде відповідь…


Немає коментарів:

Дописати коментар

Залиште ваш коментар...